Jak na masáž lávovými kameny

11.09. 2014 • Zdraví 2622x

Masáž lávovými kameny patří v dnešní době mezi velmi oblíbené. Máte představu, co vlastně tato masáž obnáší a k čemu je prospěšná? Pojďme si ji společně přiblížit.

Masáž obecně

Masáž obecně je vlastně terapie, při níž je vyvíjen tlak na svaly a tkáně. Může pomoci při léčení zranění, pozitivně snižovat napětí, zmírnit bolest nebo přispět ke zlepšení krevního oběhu atd. Různé pozitivní účinky masáží byly objeveny už v dávné minulosti. Dnes již existuje velké množství druhů masáží , jako jsou např. švédská, což je klasická masáž založená na principu tření a hnětení, dále pak reflexní, která se provádí na chodidle a nártu nohou, nebo aroma masáž, při níž se používají vonné oleje. Mezi dalšími můžeme jmenovat také např. medovou, lymfatickou, lomilomi nebo jurvédskou.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je technikou, která se v některých částech zeměkoule praktikovala už v dávné minulosti. Mezi takové země patří např. Čína nebo Havajské ostrovy. Ovšem u nás zažívá velký boom víceméně až v současnosti.

Základním prvkem této masáže je masírování zahřátými oblými kameny, jejichž teplota se pohybuje kolem 37 - 40 °C. Speciálně lávové kameny jsou voleny především proto, že dokážou požadovanou teplotu udržet po dlouhou dobu. Vlivem tohoto masírování dochází k rozlévání tepla do celého těla klienta a k příjemnému uvolnění. Navíc lávové kameny vydávají energetickou vibraci a ovlivňují meridiány. Slyšíte-li tento pojem poprvé, jedná se o energetické cesty v našem těle.

Masáž lávovými kameny nemá pouze mnoho pozitivní účinků na naše zdraví, ale je rovněž velice příjemná. Důležité je si zapamatovat, že budete-li ji absolvovat, po jejím skončení byste měli ještě několik minut zůstat v klidu ležet. Díky té to masáži můžete také mírně zmalátnět, proto se nedoporučuje po zbytek dne žádná větší fyzická nebo psychická námaha. Vyvarovat byste se měli také pití alkoholu a kávy. Avšak příjemný pocit nabytý při masáži lávovými kameny většinou přetrvá i několik dnů.

Pozitivní účinky

Tato masáž se vyznačuje mnohými pozitivními účinky jak na fyzickou, tak i psychickou kondici člověka, pomáhá zbavit se stresu i napětí ve vašem těle. Příznivě působí také na stimulaci lymfatického systému a krevního oběhu, napomáhá při detoxikaci organismu, zmírňuje nebo odstraňuje bolesti hlavy, kloubů a křeče a pomáhá s nespavostí.

Kdy se nedoporučuje

Masáž lávovými kameny je obecně velmi prospěšná pro naše tělo, ovšem existují i situace, ve kterých není doporučována, nebo byste se jí měli vyhnout. Je to např. u těhotných žen, dále jste-li přecitlivělí na vyšší teploty nebo máte-li problémy s křečovými žilami nebo poruchami oběhového systému. Dále byste ji neměli absolvovat ani máte-li nějaká kožní onemocnění, případně infekční či horečnatou nemoc. V případě, že máte jakékoli pochybnosti, doporučujeme poradit se s lékařem.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články